Dieta warzywno-owocowa i dieta makrobiotyczna – porównanie

Żeby cieszyć się dobrym zdrowiem i szczupłą sylwetką musimy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania się i dbać o oczyszczanie organizmu. Niestety jedzenie rafinowanej i niezdrowej żywności staje się coraz powszechniejsze. Wraz z brakiem ruchu, stresem i niedosypianiem taka nieodpowiednia dieta staje się przyczyną chorób cywilizacyjnych, nadwagi lub otyłości. Osobom borykającym się z tymi problemami zalecamy wypróbowanie jednej z poniższych diet, na bazie których organizujemy nasze wczasy zdrowotne i odchudzające.

Post Daniela – jak działa?

Post Daniela lub inaczej dieta warzywno-owocowa polega na spożywaniu wybranych warzyw i owoców. Są to gatunki o niskiej zawartości cukrów i tłuszczu. Do tego dochodzi ograniczenie kalorii, jako że na tej diecie można spożywać do 800 kcal dziennie. W trakcie postu leczniczego, przy braku wystarczającej ilości glukozy, nasz organizm zaczyna szukać innych źródeł energii. Znajduje je w złogach białkowych, czyli wszelkich uszkodzonych lub obumarłych komórkach i tkankach, a także w guzach, zakrzepach i ropniach. Dzięki spożywaniu niskocukrowych warzyw i owoców w naszym organizmie uruchamia się odżywianie wewnętrzne, proces samoleczenia, dlatego jest to również dieta oczyszczająca. Osoby zainteresowane poprawą swojego zdrowia, samopoczucia i sylwetki zapraszamy do naszego ośrodka na wczasy odchudzające, w trakcie których jadłospis bazuje właśnie na założeniach diety warzywno-owocowej.

Dieta warzywno-owocowa – co można jeść?

Ten rodzaj postu działa przede wszystkim leczniczo, a naturalną konsekwencją jego stosowania jest również utrata tkanki tłuszczowej. Dieta na warzywach i owocach pozwala zwalczyć choroby związane z układem nerwowym, hormonalnym oraz immunologicznym. Skutecznie leczy również schorzenia: cukrzycy typu II, nadciśnienia, miażdżycy, a także zakrzepy i zbyt wysoki cholesterol. Za pomocą diety  można również leczyć bezpłodność.

Na czym polega dieta makrobiotyczna?

Kolejnym wartym uwagi systemem odżywiania, który sprzyja zdrowiu, jak i właściwej masie ciała, jest dieta makrobiotyczna. Posiłki w ramach diety makrobiotycznej są przede wszystkim zrównoważone. Podstawą diety są zboża, warzywa, owoce, strączki, a także mięso i ryby w niewielkich ilościach.

Komu poleca się ten styl żywienia?

Dieta opracowana w oparciu o makrobiotykę – czyli styl życia, w którym dieta odgrywa bardzo ważną rolę – jest zalecana przy chorobach takich jak nadciśnienie czy miażdżyca. Poleca się ja również osobom borykającym się z cukrzycą. Może być to również zbilansowana dieta odchudzająca, która doda nam zdrowia, a także pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na turnusy odchudzające z jadłospisem opracowanym na podstawie diety makrobiotycznej.