Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Oczyszczanie organizmu z toksyn to jeden z niezbędnych elementów zdrowego stylu życia. Ciało potrzebuje detoksu żeby pozbyć się wszystkich szkodliwych substancji, które w nim zalegają. Jednym z kluczowych sposobów na odzyskanie równowagi jest dieta oczyszczająca z toksyn.

Jak toksyny oddziałują na organizm

Zbyt duża ilość toksyn często prowadzi do chorób, tych nagłych takich jak gorączka, katar czy zapalenie zatok. Takie symptomy są niczym innym jak próbą organizmu, za pomocą której chce się on oczyścić. Jeśli toksyny nie zostaną usunięte, przeradzają się w o wiele gorsze, przewlekłe schorzenia – długotrwałe stany zapalane, astma, miażdżyca, cukrzyca czy nawet nowotwór.

Najczęstsze źródła toksyn

Dzisiejszy świat stawia nasz organizm w obliczu wyzwania. Szkodliwe dla ciała substancje znajdują się niemal wszędzie – w powietrzu, jedzeniu i kosmetykach. Do najczęstszych rodzajów i źródeł toksyn należą:

  • pożywienie – pestycydy, sztuczne konserwanty, barwniki i dodatki mające polepszać smak pożywienia,
  • kosmetyki – silnie działające środki myjące, które podrażniają skórę i przenikają do organizmu lub też metale ciężkie znajdujące się np. w antyperspirantach,
  • detergenty – drażniące zapachy, chlor,
  • używki – alkohol, papierosy, leki,
  • powietrze – dwutlenek siarki, metale ciężkie, tlenek azotu.

Jak widać każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu narażony na działanie toksyn. Stosowanie diety oczyszczającej staje się niezbędne do utrzymania zdrowia, dobrego samopoczucia oraz atrakcyjnego wyglądu.

Oczyszczanie organizmu – dieta dla zdrowia

Czas zatem jak najszybciej podjąć kroki, które pomogą przywrócić równowagę w ciele. Oznacza to, że ilość wydalanych toksyn ma równać się ilości przyjmowanych toksyn. Główną bronią w walce z zanieczyszczonym organizmem jest odpowiednia dieta. Warto poznać jej najważniejsze zasady, do jakich należą:

  1. Duża ilość płynów – najlepiej w postaci wody niegazowanej, naparów ziołowych lub zielonej herbaty. Picie dużej ilości tego typu napojów przyśpiesza pracę nerek, a tym samym pozwala pozbyć się zanieczyszczeń z organizmu.
  2. Zwiększenie ilości warzyw i owoców – te naturalne pokarmy wspierają proces oczyszczania, a jednocześnie dostarczają organizmowi składników niezbędnych do zachowania zdrowia. Warto wybierać zwłaszcza warzywa w zielonym kolorze, które zawierają duże ilości chlorofilu. Pomaga on leczyć stany zapalane, ma działanie antynowotworowe oraz polepsza trawienie. Jeśli chodzi o owoce, najlepsze będą te z ciemną skórką, a także cytrusy. To prawdziwa kopalnia antyoksydantów, działających przeciwnowotworowo – skutecznie eliminują one wolne rodniki będące przyczyną raka.

Detoks pod okiem profesjonalisty

Jeśli dieta oczyszczająca z toksyn ma być prawdziwie skuteczna, a do tego jest ona planowana na dłuższy okres, wówczas warto przejść ją pod nadzorem specjalistów. Dobrym pomysłem jest turnus oczyszczający organizowany w urokliwym miejscu daleko poza miastem.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0