Posted on

McDonald’s to przeżytek

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego fragmentu wystąpienia jednego z propagatorów zdrowego stylu życia w USA. Twierdzi on, że w 95% przypadków sposób odżywiania mieszkańców krajów wysoko rozwiniętych jest odpowiedzialny za ich zapadanie na choroby cywilizacyjne (cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia). Z tego powodu kolejne pokolenia w USA będą zagrożone skróceniem średniej długości życia. Jedyną szansę widzi w porzuceniu tej zabójczej diety na rzecz zdrowszego sposobu życia.

Dr Dean Ornish doradza m. in. takim firmom jak McDonald’s czy Pepsi Co. –  planują one wprowadzanie do swojej oferty zdrowego jedzenia, ponieważ przewidują dynamiczny rozwój tej dziedziny przemysłu spożywczego w skali globalnej.

O doktorze Ornish’u zrobiło się ponownie głośno, po tym jak okazało się iż Steve Jobs nie poddał się chirurgicznemu usunięciu guza trzustki, wybierając zamiast tego próbę leczenia specjalną dietą i ziołami. To, że najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie świata preferują takie sposoby leczenia powinno nam dać wiele do myślenia.