SANATORIUM DLA SENIORA

Wczasy zdrowotne dla seniora

Wypoczynek osób w wieku dojrzałych rządzi się swoimi prawami. Warto skorzystać z ofert dedykowanych dla swojej grupy wiekowej, by maksymalnie wykorzystać czas urlopu na zajęcia właściwe dla naszych potrzeb i oczekiwań. Doskonałą propozycją są wczasy zdrowotne dla seniora. W czasie trwających 7 lub 14 dni turnusów można w znaczącym stopniu odmłodzić organizm, pozbyć się dolegliwości bólowych czy zdrowotnych, wypocząć, a przy tym atrakcyjnie spędzić czas.

Wczasy zdrowotne dla seniora – sprawdź dlaczego warto!

Wczasy zdrowotne dla seniora – dlaczego warto?

Osoby w wieku dojrzałym często borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami, dlatego przy wyborze formy wypoczynku warto zwrócić uwagę, by zarezerwować takie wczasy, które przy jednoczesnym odprężeniu przyniosą poprawę zdrowia i samopoczucia. Taka możliwość dają wczasy zdrowotne, które są idealną propozycją dla seniorów, osób w wieku starszym i dojrzałym. 7 lub 14-dniowe turnusy z dietą oczyszczającą przywrócą siły witalne i odżywią organizm, wyregulują ciśnienie, pomogą zrzucić zbędne kilogramy w miłej i przyjaznej atmosferze, w towarzystwie osób z podobnymi problemami, z możliwością wzajemnego wspierania się i wspólnej wymiany doświadczeń. Ośrodek wczasów zdrowotnych to również miejsce, gdzie pod opieką specjalistów poprzez aktywność dostosowaną indywidualnie do możliwości danej osoby i dzięki zabiegom można polepszyć swoją sprawność ruchową.

Wczasy zdrowotne dla seniora – dowiedź się więcej!

 

 

 

 

 

Wczasy dla seniora - spacer w lesie
 

 

 

 

Czego można oczekiwać od dobrych ofert skierowanych dla seniora?

Oto lista najważniejszych rzeczy, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze ośrodka wczasów zdrowotnych:

● opieka specjalistów

Porady lekarza, dietetyka, pielęgniarki, czy fizjoterapeuty – to jeden z ważniejszych elementów wczasów zdrowotnych. Osoby starsze częstokroć muszą uważać na to jakie pokarmy spożywają i miewają wątpliwości co do podawanych potraw. W takim ośrodku mogą skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, którzy doradzą odpowiedni sposób żywienia przy konkretnej dolegliwości, co przyniesie Kuracjuszom spokój i poczucie bezpieczeństwa. Fizjoterapeuta pomoże dobrać odpowiednie zabiegi oraz doradzi jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i jakie formy aktywności wybierać, by sobie nie zaszkodzić. Pielęgniarka dokona podstawowych pomiarów poziomu cukru, ciśnienia, wagi, co pomoże zbadać skuteczność i efekty kuracji.

 

Zabiegi lecznicze dla seniora - pomiar ciśnienia

● zabiegi lecznicze [czytaj więcej] lub w ramach profilaktyki zdrowotnej

Im szersza oferta tym lepiej. Można skorzystać z wielu rodzajów zajęć fizjoterapeutycznych. Są to m.in.: terapia manualna mulligan concept, okłady borowinowe, lampa sollux, krioterapia, elektrostymulacja, laseroterapia, sonoterapia (ultradźwięki), masaż, grota solna, sauna, łaźnia parowa.

 

Wczasy zdrowotne dla seniora - zabiegi fizjoterapeutyczne

● zajęcia ruchowe

Oferta dla seniora zazwyczaj obejmuje dobrane formy aktywności fizycznej. Dobrze jest móc skorzystać z adekwatnych do wieku form gimnastyki w atrakcyjnej formie np. zajęcia z piłkami, ćwiczenia na krzesłach, ćwiczenia dla osób starszych z trudnościami w poruszaniu, spacery nordic walking, siłownia na świeżym powietrzu, wycieczki rowerowe po okolicy, pływanie, spacery w otoczeniu zieleni i drzew, sala gimnastyczna z przyrządami fitness wyposażona w rowery stacjonarne, orbitrek, bieżnię. Ważne jest by takie ćwiczenia prowadzone były przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów z wyższym wykształceniem, gdyż oni najlepiej jak dopasować aktywność do potrzeb i możliwości osób starszych. Pokażą i nauczą jak poruszać się z kijkami do nordic walking, jakie wykonywać ćwiczenia by nie obciążać zbytnio stawów.

 

Zajęcia ruchowe dla seniorów - gimnastyka

● prawidłowa, zdrowa dieta [czytaj więcej] ze świeżych produktów

Najlepiej, gdy może być ona dobrana konkretnie do potrzeb danej osoby. Niektórzy będą szukać diety eliminacyjnej, inni bezglutenowej, czy makrobiotycznej. Warto skorzystać z diety owocowo-warzywnej, której prawidłowe przygotowanie i przestrzeganie wymaga sporej wiedzy i wytrwałości, zaś w ramach wczasów może być przyjemnym urozmaiceniem odpoczynku, które przysporzy sporej dawki zdrowia i zregeneruje organizm. Odpowiedni sposób żywienia jest niesłychanie ważny w dzisiejszych czasach kiedy na półkach sklepowych możemy znaleźć głównie żywność wysoko przetworzoną z dużą zawartością chemicznych dodatków. Takie 2-tygodniowe oczyszczanie organizmu pozwoli zrewitalizować organizm, przywróci siły, polepszy samopoczucie, będzie idealnym początkiem zdrowego odżywiania.

 

Wczasy odchudzające - zdrowa dieta

● dodatkowe atrakcje sanatorium dla seniora

W ramach dodatkowych zajęć mających sprawić, że wypoczynek będzie atrakcyjną i przyjemną formą spędzania czasu mogą być np. warsztaty dotyczącego zdrowego stylu życia i odżywiania, wykłady, które pomogą wdrożyć stopniowo zdrowe nawyki do naszej codzienności, warsztaty Carvingu – sztuki wykonywania ozdób z warzyw i owoców, wieczorki integracyjne, wycieczki po okolicy, wieczory przy herbatce w barku herbacianym. Dużą zaletą dedykowanych dla danej grupy wiekowej wczasów jest fakt, że przebywamy wśród ludzi o podobnych potrzebach i oczekiwaniach, co pozwala nawiązać bliższy kontakt i zapewnić sobie atrakcyjne towarzystwo na czas urlopu.

 

● kaplica

Dla części osób na pewno dużym udogodnieniem będzie możliwość korzystania na miejscu z form życia religijnego. Spokojne miejsce do modlitwy to także dobra forma wyciszenia i odpoczynku psychicznego. Dieta warzywno-owocowa jest formą postu, czyli umartwienia. Dlatego jeśli ktoś traktuję ją w takich kategoriach, ma również okazję zadbać o swoja sferę duchową.

 

● atrakcje w okolicy

W czasie wolnym warto trochę pozwiedzać, poznać nowe miejsca i formy spędzania czasu. Szukając ośrodka zwróćmy więc uwagę, czy organizowane są wycieczki turystyczne, czy w okolicy są miejsca ciekawe, atrakcyjne dla nas np. Stadnina koni, ogród botaniczny, skansen, muzeum, zabytki architektury, miasta ciekawe do zwiedzania. Zwróćmy też uwagę na to czy okolica ośrodka zachęca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. Miłym dodatkiem do wczasów byłoby sąsiedztwo lasów, zbiorników wodnych i inne uroki krajobrazu. Taka spokojna, zielona okolica powoli odetchnąć „pełną piersią” i znakomicie wpłynie na nasze samopoczucie.

 

Sanatorium dla seniora - Villa Carpatia

Zapraszamy na wczasy zdrowotne dla seniora:

TERMINY TURNUSÓW VILLA CARPATIA
CENNIK
EFEKTY DIETY

FILM Villa Carpatia