WCZASY REHABILITACYJNE

Czy kontuzje lub dolegliwości bólowe przeszkodziły Ci w tym roku ze skorzystania z wakacji i udaniu się na upragniony urlop? – Mamy na to radę!

Często myślimy, że bóle stawów, bóle kręgosłupa, dolegliwości bólowe po doznanych urazach i kontuzjach, czy trudności z poruszaniem są przeciwskazaniem do korzystania z ofert wakacyjnych. Nic bardziej mylnego! Są w Polsce miejsca gdzie można połączyć relaks i wypoczynek z rehabilitacją. W takich ośrodkach znajdziemy potrzebną pomoc, fachowe doradztwo wykwalifikowanych fizjoterapeutów, zajęcia ruchowe dostosowane do własnych możliwości oraz zabiegi fizjoterapeutyczne takie jak: masaż, drenaż limfatyczny, terapia manualna, kinesio taping, okłady borowinowe, naświetlania lampą sollux, laseroterapia, krioterapia, elektrostymulacja, sonoterapia, jonoforeza, sonoforeza (CZYTAJ WIĘCEJ).


Wczasy rehabilitacyjne to rodzaj wczasów zdrowotnych, dzięki którym możemy zmniejszyć lub zniwelować dolegliwości bólowe poprzez dobranie odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych przy jednoczesnym wypoczynku w atrakcyjnym ośrodku.



Na co zwrócić uwagę wybierając ośrodek wczasów rehabilitacyjnych?

● Doświadczona kadra fizjoterapeutyczna

Wykszatłceni fizjoterapeuci z doświadczeniem pomogą zdecydować jaki pakiet zabiegów przyniesie największą poprawę przy konkretnej dolegliwości. Fachowo i profesjonalnie zadbają o pacjenta, przeprowadzą wywiad mający na celu sprawdzenie czy stan zdrowia kuracjusza pozwala na wykonanie danych zbiegów. Warto dowiedzieć się czy te same osoby prowadzą również zajęcia ruchowe, aby mieć pewność, że ćwiczenia będą bezpieczne i nie zaszkodzą naszemu zdrowiu.





● Rozbudowana baza zabiegowa

Przeglądając oferty warto wybrać ośrodek z bogatą bazą zabiegową. Większość ośrodków wellness oferuje jedynie różnego rodzaju masaże relaksacyjne. Jednak są takie miejsca, które zapewniają kuracjuszom szeroki wybór zabiegów manualnych, a także zabiegi z użyciem specjalistycznego sprzętu (lampa sollux, laser, urządzenie do krioterapii, sonoforezy, fonoforezy, elektrostymulacji itp.)





● Zajęcia ruchowe

Warto zorientować się czy w ofercie są zajęcia gimnastyczne dostosowane do naszych potrzeb i możliwości – spacery z kijkami, ćwiczenia na krzesłach z taśmami Theraband, zajęcia na piłkach na zdrowy kręgosłup oraz inne zestawy treningowe. Aktywność fizyczna to bardzo ważny element rehabilitacji i dążenia do polepszenia sprawności. Trzeba jednak pamiętać, żeby zbytnio się nie forsować. Najlepiej ćwiczyć pod kontrolą specjalisty, który zadba by ćwiczenia były bezpieczne i poprawnie wykonywane. Podczas turnusu można poznać atrakcyjne formy aktywności, by później móc z przyjemnością gimnastykować się w domu.





● Zdrowa dieta (CZYTAJ WIĘCEJ)

Taki turnus rehabilitacyjny to idealna okazja aby zadbać również o ogólną kondycję naszego organizmu. Ośrodki rehabilitacyjne często posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju diety oraz konsultacje z dietetykiem. Dieta oczyszczająca warzywno-owocowa (tzw. Post Daniela) pomoże pozbyć się z organizmu toksyn i złogów i zrzucić zbędne kilogramy, a także polepszy nasze samopoczucie. Dieta pełnowartościowa (makrobiotyczna) – to innymi słowy zdrowe, odpowiednio zbilansowane posiłki – nauczy nas codziennego zdrowego odżywiania oraz zmiany nawyków żywieniowych i również przyczyni się do poprawy zdrowia i samopoczucia. Przy celiakii lub nietolerancji glutenu jak również innych produktów spożywczych warto zorientować się czy ośrodek oferuje możliwość skorzystania z diety bezglutenowej bądź eliminacyjnej układanej przez dietetyka.





● Dodatkowe atrakcje

W ramach dodatkowych zajęć mających sprawić, że wypoczynek będzie atrakcyjną i przyjemną formą spędzania czasu mogą być np. warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania, wykłady, które pomogą wdrożyć stopniowo zdrowe nawyki do naszej codzienności, warsztaty Carvingu – sztuki wykonywania ozdób z warzyw i owoców, wieczorki integracyjne, grota solna, sauna, wycieczki po okolicy, wieczory przy herbatce w barku herbacianym. Dużą zaletą takich wczasów jest fakt, że przebywamy wśród ludzi o podobnych potrzebach i oczekiwaniach, co pozwala nawiązać bliższy kontakt i zapewnić sobie atrakcyjne towarzystwo na czas urlopu.





● Okolica ośrodka

W czasie wolnym warto trochę pozwiedzać, poznać nowe miejsca i formy spędzania czasu. Szukając ośrodka zwróćmy więc uwagę, czy organizowane są wycieczki turystyczne, czy w okolicy są miejsca ciekawe, atrakcyjne dla nas np. Stadnina koni, ogród botaniczny, skansen, muzeum, zabytki architektury, miasta ciekawe do zwiedzania. Zwróćmy też uwagę na to czy okolica ośrodka zachęca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. Miłym dodatkiem do wczasów byłoby sąsiedztwo lasów, zbiorników wodnych i inne uroki krajobrazu. Taka spokojna, zielona okolica powoli odetchnąć „pełną piersią” i znakomicie wpłynie na nasze samopoczucie.







Zapraszamy:
TERMINY TURNUSÓW VILLA CARPATIA
CENNIK
EFEKTY DIETY

Zarezerwuj swój pobyt!

    [fm_checkbox label="Zapisz się na Newsletter! Nie bój się spamu. Wysyłamy tylko wartościowe informacje i aktualne promocje! : )"]

    Newsletter: Treść zgody. | Polityka prywatności.