Terapia ruchem i tańcem, terapia przez sztukę i śmiech

Terapiachoreoterapia ruchem i tańcem (choreoterapia) – nie jest tylko formą nauki tańca, układów tanecznych czy kroków. To terapeutyczny sposób wydobywania ruchu, wyzbywania się negatywnych emocji, odkrywania siebie. Choreoterapia jest swobodnym, nieskrępowanym ruchem tanecznym, najprzyjemniejszym lekarstwem dla duszy i ciała. Pomaga utrzymywać  i odbudowywać sprawność ruchową, oddechową oraz poprawia krążenie, poprawia samopoczucie, daje poczucie pewności siebie i zadowolenie z siebie. Muzyka i ruch w choreoterapii są głównym bodźcem integrującym wszystkie sfery funkcjonowania człowieka.

Efekty choreoterapii w ocenie pacjentów: radość, rozładowanie, opanowanie, chęć do działania, uspokojenie, umiejętność koncentracji, łagodność, zbliżenie do ludzi, pewność siebie, odwaga tańczenia wśród ludzi, harmonia duszy i ciała, nadzieja.

ŚMIECHOTERAPIA – nauka terapeutycznego śmiechu, który odpręża i jednocześnie przynosi wiele radości. Każdy może się śmiać jak dziecko niezależnie od stymulacji z zewnątrz. Śmiech nie ma granic, trzeba tylko sobie na niego pozwolić. Zajęcia łączą praktyczne zabawy oraz ćwiczenia, których celem jest wywołanie uśmiechu i osiągnięcie dobrego samopoczucia.

Zajęcia prowadzi Tomasz Wróbel – instruktor tańca, trener, choreoterapeuta