Opinia o zabiegach fizjoterapeutycznych

Opinia o zabiegach fizjoterapeutycznych

Dzisiaj zapraszamy Was do zapoznania się z opinią jednego z naszych Gości – Pana Andre – o jakości zabiegów wykonywanych w Polsce, a konkretnie w Ośrodku Villa Carpatia. Ma on w tym temacie doświadczenie zebrane również w krajach takich jak Niemcy czy Francja, co czyni jego wypowiedź jeszcze ciekawszą.

Bez rozległych wstępów oddajemy głos Panu Andre Kaczmarkowi:

„W zachodnim społeczeństwie rzeczą normalną jest, że zabiegi fizjoterapeutyczne są odpłatne. U naszych sąsiadów jak Niemcy czy Francja rodzaj zabiegów, ich ilość oraz koszty są ustalone „z góry” w zależności od zdiagnozowanego schorzenia. Nie ulega to zmianie niezależnie od tego jakie te działania dają efekty. Fizjoterapeuta trzyma się listy zabiegów jaką ma wykonać i na tym kończy się leczenie.

Z mojego doświadczenia wynika, że Polska należy do krajów gdzie fizjoterapeuta może również sam dobrać rodzaj terapii – nie jest zmuszony do trzymania się sztywnych wytycznych.

Moja Żona utykała od 15 lat, z powodu wylewu. Jej leczenie nie było prostą sprawą. Niestety ani francuska, ani niemiecka służba zdrowia nie była w stanie dobrać właściwych zabiegów fizjoterapeutycznych – pomimo, że ich diagnozy wykluczały uszkodzenia mięśni i stawów, to żadne działania nie dały poprawy stanu zdrowia.

W ośrodku Villa Carpatia Pani fizjoterapeutka poświęciła tyle czasu ile było potrzeba na konsultację i diagnozę. Dzięki temu zabiegi dobrała tak trafnie, że już po trzech lub czterech Żona chodziła bez utykania.

Mój przypadek był o wiele mniej skomplikowany – w Niemczech wszczepiono mi endoprotezy kolan. Kiedy przyjechałem do Villi Carpatii mogłem chodzić bez kul po płaskich powierzchniach, ale pokonywanie schodów było katastrofą. Po tygodniu już normalnie wchodziłem na schody! Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym i zgubieniu zbędnych kilogramów teraz mogę po nich biegać!

Moją opinię mogę Państwu osobiście potwierdzić jeśli napiszecie do mnie na email: ……………” (adres email został zanonimizowany  przez redakcję)

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.